Nowoczesne urządzenia

BALANCER

Jako pierwsza i jedyna placówka opieki i rehabilitacji w województwie łódzkim zakupiliśmy urządzenie Balancer.

Balancer wykorzystuje system podwieszenia bezpośredniego, pozwalającego na zabezpieczenie Pacjenta przed upadkiem podczas prowadzenia ćwiczeń równowagi, chodu oraz treningu propriocepcji (orientacji ułożenia części własnego ciała). Urządzenie jest przeznaczone do zastosowania w neurologii, ortopedii oraz geriatrii. Balancer System jest szczególnie przydatny w rehabilitacji osób z lękiem przed upadkiem. Rehabilitacja z użyciem Balancer System polega na stworzeniu naturalnych warunków środowiskowych prowadzących do utraty równowagi ( przy zastosowaniu zewnętrznych perturbacji czyli użyciu przeszkód podłogowych) oraz samodzielnego odzyskania równowagi przez pacjenta z zabezpieczeniem przed upadkiem. Celem rehabilitacji jest wyeliminowanie lęku oraz wygenerowanie przez pacjenta właściwych wzorców ruchowych zmniejszających zagrożenie utraty równowagi i upadku.

Pacjent ubrany w kamizelkę i doczepiony do prowadnicy może poruszać się w zabezpieczeniu bez ryzyka upadku. Mając wolne ręce może wykonywać czynności takie jak noszenie przedmiotów, rzucanie piłki itd. Dzięki temu urządzeniu Pacjent w zabezpieczeniu może również korzystać z mechanicznej bieżni lub sprzętu do ćwiczeń równowagi bez ryzyka upadku.

LIFTER

Urządzenie Lifter przeznaczone jest dla wszystkich pacjentów z niedowładem kończyn dolnych, niedowładem połowiczym oraz przy ogólnym osłabieniu pacjenta. Szczególnie przydatne dla pacjentów geriatrycznych. Pozwala na wykonywanie czynności wstawania i siadania, oraz wspomaga chodzenie w zależności od zakresu odciążenia ciała.

Odciążenie wykonywane jest przez system dwóch sprzężonych z sobą siłowników za pomocą pilota ręcznego przez terapeutę. Wielkość odciążenia widoczna jest na monitorze, nad głową pacjenta. Odbywa się to poprzez system dwóch sprzężonych tensometrów podłączonych do monitora. Odciążenie wspomaga chodzenie, oraz pozwala łatwiej nauczyć się prawidłowych wzorców chodu oraz stawiania stóp podczas marszu. Pomaga także w poprawie koordynacji i balansu ciała.

Specjalnie zaprojektowane uprzęże w trzech rozmiarach L, M, S pozwalają na indywidualne dopasowanie do rozmiaru pacjenta tak, aby nie przeszkadzały podczas treningu. System jezdny pozwala na płynne i lekkie toczenie urządzenia w określonym kierunku. Szeroki zakres regulacji poręczy oraz unikalny ich kształt pozwalają łatwo dopasować szerokość i wysokość do indywidualnej postawy pacjenta. Rozmiary urządzenia pozwalają na przemieszczanie się urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia.

MOTOMED VIVA 2

Urządzenie do rehabilitacji ruchowej, treningu pasywnego i aktywnego wspomagającego nóg 14 programów terapeutycznych, funkcja treningu dla pacjentów z silną spastycznością, biofeedback i pełna kontrola treningu.

Najwyższej jakości urządzenie do terapii ruchowej MoTomed umożliwia poruszanie nogami lub rękami za pomocą silnika, lub trenowanie ich własnymi siłami. Trzy tryby terapeutyczne umożliwiają użytkownikowi dobranie treningu do aktualnych potrzeb.

MoTomed uzupełnienia ręczną fizjoterapię w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i kardiologicznej, a także w geriatrii. repetytywne (powtarzające się) i naprzemienne ruchy przy zastosowaniu MoTomed można porównać z jazdą na rowerze. użytkownik trenuje oddzielnie nogi, ręce, lub – w zależności od modelu – jednocześnie nogi i ręce.

Wskazania: stwardnienie rozsiane, udar, porażenie poprzeczne, porażenia spastyczne, miopatie, urazowe uszkodzenie mózgu, porażenie mózgowe, parkinson, rozszczep kręgosłupa, polineuropatia, zespół guillaina-Barrégo, polio, dystrofie.